Connect with us

Zdrowie

Dwa kolejne zgony po zaszczepieniu przeciw Covid-19

Zmarły dwie osoby z województwa śląskiego, które przyjęły szczepionkę przeciw Covid-19 Informacja o dwóch zgonach po zaszczepieniu przeciwko Covid-19 pojawiła się w raporcie o niepożądanych odczynach poszczepiennych.

Nie żyją dwie osoby z województwa śląskiego, które przyjęły szczepionkę przeciw Covid-19. Wcześniej w Polsce zanotowano cztery zgony po zaszczepieniu. Pierwszy przypadek dotyczy mężczyzny ze Siemianowic Śląskich. Zmarł 1 lutego i miał silne bóle kostno-mięśniowe oraz był osłabiony. Drugi zgon dotyczy mieszkańca powiatu lublinieckiego. Mężczyzna zmarł 2 lutego. Przyczyną śmierci było pęknięcie tętniaka aorty wstępującej.

Wiadomości

Obostrzenia w warmińsko-mazurskim przedłużone. Lockdown obejmie też kolejne województwo

Dziś (5 marca) Kancelaria Premiera poinformowała o przedłużeniu lockdownu w województwie warmińsko-mazurskim. Obostrzeniami objęte zostanie również kolejne województwo.

– Trzecia fala pandemii koronawirusa rozpędza się. Wciąż odnotowujemy znaczny wzrost zakażeń COVID-19. Rośnie liczba zajętych łóżek i respiratorów w szpitalach. Rząd już wcześniej przygotował właściwe zasoby na taki wariant rozwoju epidemii. Uruchamiany kolejne szpitale rezerwowe w 9 województwach, by każdy pacjent otrzymał pomoc medyczną. Szczególnie trudna sytuacja jest w woj. warmińsko-mazurskim oraz pomorskim – poinformowała Kancelaria Premiera.

Rząd podjął decyzję o zaostrzeniu zasad bezpieczeństwa na Pomorzu oraz przedłużeniu obostrzeń na Warmii i Mazurach. Nowe zasady będą obowiązywały od 13 marca do 20 marca.

Istotną zmianą będzie wprowadzenie nauki mieszanej w klasach I-III szkół podstawowych w tych regionach. W pozostałych województwach przedłużamy dotychczasowe zasady bezpieczeństwa do 28 marca.

Czytaj dalej

Wiadomości

Zakrywanie nosa i ust tylko maseczką. Koniec z szalikami, kominami i chustami

Na dzisiejszej (24 lutego) konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował o wprowadzeniu obowiązku zakrywania nosa i ust tylko przy użyciu maseczki.

– Do tej pory w regulacjach mieliśmy dopuszczoną możliwość zastępowania maseczek przyłbicami, chustami i innymi zamiennikami, chcemy jednak zrezygnować z tej możliwości – poinformował na konferencji minister zdrowia Adam Niedzielski.

Obowiązek zakrywania nosa i ust maseczką wejdzie w życie 27 lutego.

Czytaj dalej

Wiadomości

W warmińsko-mazurskim powrót do obostrzeń!

Na dzisiejszej (24 lutego) konferencji minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował o powrocie wcześniejszych obostrzeń. Dotyczyć one będą jednego województwa – warmińsko-mazurskiego.

Jak poinformował minister zdrowia Adam Niedzielski obostrzenia wrócą tylko w województwie warmińsko-mazurskim, gdyż tu jest najgorsza sytuacja epidemiczna w kraju i odnotowuje się najwyższe liczby zakażeń w porównaniu z liczbą mieszkańców.

Powrót obostrzeń w tym województwie nastąpi 27 lutego. Uczniowie klas 1-3 powrócą do zdalnego nauczania, zamknięte zostaną hotele, galerie handlowe, kina, teatry, muzea, galerie, baseny oraz korty tenisowe.

Czytaj dalej

POPULARNE

Copyright © 2021 Pilne.info Informacje ze Świata oraz Polski. W kategoriach jak biznes, nieruchomości, promocje, media, kobieta, biznes, sport, sklepy oraz wiele innych.