Connect with us

Wiadomości

Zamieszki pod komendą w Lubinie. Policjanci obrzucani butelkami i racami (nagranie)

Kilkaset osób protestuje pod komendą Komenda Powiatową Policji w Lubinie. W stronę policji i budynku komendy poleciały butelki oraz race.

Zajścia pod komendą mają związek ze śmiercią 34-latka po interwencji policjantów z KPP w Lubinie. Do zdarzenia doszło 6 sierpnia. Około godziny 6.00 funkcjonariusze udali się na interwencję dotyczącą agresywnego mężczyzny, który jak zgłoszono na numer alarmowy 112, biega po jednej z ulic miasta i rzuca kamieniami w okna zabudowań. Zdarzenie to zgłosiła kobieta informując, że sprawcą jest jej syn nadużywający narkotyków.

W czasie kilkudziesięciominutowej interwencji policjanci obezwładnili pobudzonego mężczyznę, zakuli w kajdanki i chcieli przenieść go do radiowozu. Mężczyzna w dalszym ciągu szarpał się i wyrywał. W pewnym momencie widać jak jeden z policjantów kilkukrotnie uderza go w twarz, prawdopodobnie widząc, że mężczyzna stracił przytomność. Wezwane pogotowie miało przetransportować 34-latka na SOR, gdzie po 2 godzinach zmarł.

POPULARNE

Copyright © 2021 Pilne.info Informacje ze Świata oraz Polski. W kategoriach jak biznes, nieruchomości, promocje, media, kobieta, biznes, sport, sklepy oraz wiele innych.