Connect with us

Wiadomości

Nie żyje Krzysztof Kowalewski. Aktor miał 83 lata

Nie żyje aktor Krzysztof Kowalewski. Informację jako pierwszy podał na swoim Facebooku Jan Hartman.

Krzysztof Kowalewski urodził się 20 marca 1937 w Warszawie. Jego ojcem był Cyprian Kowalewski, oficer rezerwy Wojska Polskiego a matką Elżbieta Herszaft, aktorka pochodzenia żydowskiego. Jego wujem był malarz Adam Herszaft.

“Dobranoc, panie Sułku. Wspaniały facet, twardy, ocalony z Zagłady” – napisał na Facebooku Jan Harmant.

Krzysztof Kowalewski był znanym aktorem i słynął z wielu ról komediowych. Na ekranie zadebiutował w 1960 roku w filmie Aleksandra Forda “Krzyżacy”. Znany był również z filmów Stanisława Barei – “Nie ma róży bez ognia” (1974), “Brunet wieczorową porą” (1976), “Co mi zrobisz, jak mnie złapiesz” (1978), “Miś” (1981). Aktor grał również w serialu “Daleko od noszy”, gdzie wcielał się w ordynatora Zygmunta Łubicza.

Po raz pierwszy ożenił się w latach 60., z kubańską tancerką – Vivian Rodriguez, z którą rozwiódł się po 3 latach i jej wyjeździe do Paryża. Z tego związku ma syna Wiktora, od 1981 stale przebywającego za granicą. Przez wiele lat był związany z aktorką Ewą Wiśniewską.

Od 2002 był mężem aktorki Agnieszki Suchory, z którą ma córkę Gabrielę.

Advertisement

POPULARNE

Copyright © 2021 Pilne.info Informacje ze Świata oraz Polski. W kategoriach jak biznes, nieruchomości, promocje, media, kobieta, biznes, sport, sklepy oraz wiele innych.