Connect with us

Biznes

Dlaczego nie działa Polsat, TVN, Onet i inne duże media?

Media bez wyboru

Włączając dziś telewizor, radio lub media internetowe z pewnością natrafiliście na komunikat “Tu powinien być Twój ulubiony program / serwis internetowy” wyświetlający się na czarnym tle. Śpieszymy Wam wyjaśnić, iż jest to protest mediów spowodowany planami wprowadzenia podatku od reklam.

Do wykazu prac legislacyjnych i programowych Rady Ministrów wpisany został projekt „Ustawy o dodatkowych przychodach Narodowego Funduszu Zdrowia, Narodowego Funduszu Ochrony Zabytków oraz utworzeniu Funduszu Wsparcia Kultury i Dziedzictwa Narodowego w Obszarze Mediów”. Projekt przewiduje pozyskanie dodatkowych środków, które posłużą zapobieganiu długofalowym zdrowotnym, gospodarczym i społecznym skutkom pandemii COVID-19. Ich źródłem będą składki od reklamy w Internecie oraz mediów tradycyjnych. Składki wzmocnią finanse NFZ, Narodowego Funduszu Ochrony Zabytków oraz nowego funduszu celowego, służącego dofinansowaniu projektów związanych z przemianami w przestrzeni cyfrowej, kulturą i dziedzictwem narodowym.

Wiele mediów uważa iż zapowiadany nowy, dodatkowy podatek od mediów działających na polskim rynku, myląco nazywany „składką”, wprowadzaną pod pretekstem Covid-19, jest po prostu haraczem, uderzający w polskiego widza, słuchacza, czytelnika i internautę, a także polskie produkcje, kulturę, sport oraz media.

– Jako media działające od wielu lat w Polsce nie uchylamy się od ciążących na nas obowiązków i społecznej odpowiedzialności. Co roku płacimy do budżetu Państwa rosnącą liczbę podatków, danin i opłat (CIT, VAT, opłaty emisyjne, organizacje zarządzające prawami autorskimi, koncesje, częstotliwości, decyzje rezerwacyjne, opłata VOD itd.). Własną działalnością charytatywną wspieramy też najsłabsze grupy naszego społeczeństwa. Wspieramy Polaków, jak i rząd w walce z epidemią, zarówno informacyjnie, jak i przeznaczając na ten cel zasoby warte setki milionów złotych – poinformowali przedstawiciele mediów.

– Zdecydowanie sprzeciwiamy się więc używaniu epidemii, jako pretekstu do wprowadzenia kolejnego, nowego, wyjątkowo dotkliwego obciążenia mediów. Obciążenia trwałego, które przetrwa epidemię Covid-19 – dodają przedstawiciele mediów.

Programy telewizyjne, radiowe oraz portale będą ponownie dostępne jutro (11 lutego).

Advertisement
Dodaj komentarz

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

POPULARNE

Copyright © 2021 Pilne.info Informacje ze Świata oraz Polski. W kategoriach jak biznes, nieruchomości, promocje, media, kobieta, biznes, sport, sklepy oraz wiele innych.